Ginekologia estetyczna (plastyczna)

Nasi lekarze

xlek.-med.-Karina-Papikian.jpg.pagespeed.ic.v8K1ba_gRm

lek. med.
Karina Papikian
Specjalista ginekolog-położnik
Języki obce: EN, RU, HY

Malgorzata-Nowicka-zdj

dr n. med.
Małgorzata Nowicka
Specjalista ginekolog-położnik,
Specjalista endokrynologii,
Dyplomowany lekarz medycyny estetycznej
Języki obce: EN, FR, ES

Ginekologia estetyczna to nowoczesna , ale bardzo prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny estetycznej. Koncentruje się na zabiegach poprawiających wygląd kobiecych narządów płciowych i podnoszących komfort życia intymnego. Jeszcze do niedawna był to temat tabu, ale od kilku lat nowy światowy trend, który wpływa na rozwój ginekologii estetycznej. Bardzo istotne jest, że zabiegi ginekologii estetycznej nie należą do bolesnych. Są komfortowe, nie ma po nich długiego okresu rekonwalescencji. Przynoszą oczekiwane efekty, które przekładają się na poprawę jakości życia seksualnego i satysfakcję i radość z życia.

 

Ginekologia estetyczna rozwiązuje wiele problemów kobiet, sprawia, że małe i nieinwazyjne zabiegi mogą poczynić ogromne zmiany w jakości życia kobiet. Wskazania do zabiegu mogą mieć charakter natury medycznej, estetycznej oraz związanej z jakością i komfortem życia seksualnego.

  1. Do najczęstszych wskazań natury medycznej które są wskazaniem do zabiegów ginekologii estetycznej to min: poporodowe wysiłkowe nietrzymanie moczu, czy zbyt ‘luźna’ pochwa a nawet obniżenie narządów rodnych, okres menopauzy i zmiany zachodzące w ciele kobiety powodują symptomy, które są wskazaniem do wykonania zabiegów ginekologii estetycznej. W okresie menopauzy wiele kobiet cierpi na suchość pochwy i związane z tym częste infekcje. Do niwelowania tych symptomów stosuje się zabiegi laserowe oraz wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego.
  2. Wskazania natury estetycznej
    Wiele kobiet ma problem z akceptacją wyglądu swoich narządów płciowych. Prowadzi to do dyskomfortu, zaburzeń życia intymnego i braku satysfakcji, dlatego zabiegi ginekologii estetycznej są odpowiedzią na problemy natury estetycznej. Zabiegi laserowe pozwalają na rozjaśnienie okolic intymnych jak również na rewitalizację i ujędrnienie ścianek pochwy. Likwidowaniu asymetrii i rewitalizacji warg sromowych służą zabiegi kwasem hialuronowym.
  3. Wskazania związane z jakością życia intymnego, to przede wszystkim zmiany związane ze stanem po porodzie czy zmiany związane z wiekiem.
    W okresie menopauzy u wielu kobiet pogarsza się jakość i satysfakcja życia seksualnego. To dobry moment, aby zdecydować się na zabiegi ginekologii estetycznej. Medycyna estetyczna oferuje zabiegi laserowe obkurczające i ujędrniające pochwę, budowę narządów intymnych można poprawić i zrewitalizować kwasem hialuronowym.