Karolina Kołażyk

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym w trakcie certyfikacji w akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Terapii Poznawczej i Behawioralnej Akademii Motywacji i Edukacji. Wiedzę zdobywałam również uczestnicząc w Studium Profilaktyki Uzależnień organizowanym przez Fundację Praesterno, gdzie poszerzałam swoje kompetencje dotyczące indywidualnej oraz grupowej pracy z dziećmi i młodzieżą. Dodatkowo posiadam certyfikat Trenera Umiejętności Społecznych.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. w fundacji zajmującej się indywidualną pomocą psychologiczną młodzieży i prowadzeniem młodzieżowych grup wsparcia, szkołach podczas prowadzenia warsztatów, szpitalach, telefonie zaufania dla dzieci i młodzieży oraz prywatnych ośrodkach psychoterapii. W kontakcie z drugim człowiekiem niezwykle istotne jest dla mnie stworzenie warunków sprzyjających poczuciu bezpieczeństwa, zrozumienia i bezwarunkowej akceptacji. Do każdej osoby podchodzę w sposób indywidualny, elastycznie dostosowując metody pracy.

Udzielam wsparcia w doświadczanych trudnościach związanych z różnego rodzaju relacjami, niskim poczuciem własnej wartości, smutkiem, obniżonym nastrojem i lękiem. Pomagam radzić sobie z nieśmiałością, rozwijać asertywność, budować pewność siebie oraz pracować nad komunikacją z innymi. Pracuję pod stałą superwizją.