W obecnych czasach coraz większą uwagę zwraca się nie tylko na długość, ale także na jakość życia. Współczesna ginekologia również oferuje kobiecie cała gamę zabiegów poprawiającej komfort życia. W Poliklinice KAAR-MED staramy się zmniejszyć dyskomfort u pacjentek, a także poprawić jakość ich życia seksualnego. Chirurgia plastyczna w ginekologii proponuje zabiegi mające na celu poprawę wyglądu i atrakcyjności żeńskich zewnętrznych narządów płciowych oraz polepszenie ich funkcji seksualnych. Działania te prowadzą do poprawy poczucia własnej atrakcyjności i komfortu psychicznego leczonych kobiet. Niejednokrotnie na zabieg decydują się kobiety u których długotrwałe leczenie farmakologiczne nie przynosi spodziewanych efektów.
Co proponujemy:
Kto jest najlepszym kandydatem do zabiegów w zakresie ginekologii estetycznej?
LISTA ZABIEGÓW GINEKOLOGII PLASTYCZNEJ:
Plastyka krocza po porodzie
Jeśli po porodzie zauważyłaś, że masz bardziej rozciągniętą pochwę i kontakty seksualne nie sprawiają Ci takiej satysfakcji jak wcześniej, to jest zabieg dla Ciebie. Wykonuje się go w znieczuleniu krótkim dożylnym. Metoda ta polega na rekonstrukcji i zwężeniu pochwy.
Zmniejszenie szpary sromowej – plastyka tylnej ściany pochwy
Jeśli zauważyłaś, ze częściej niż poprzednio dochodzi u Ciebie do zakażeń pochwy – to jest to zabieg dla Ciebie. Polega na takim nacięciu i zszyciu sromu by zmniejszyć szparę sromową. Uzyskujemy dzięki temu zabiegowi kolejną „naturalną” barierę chroniącą pochwę przed chorobotwórczymi bakteriami i grzybami.
Plastyka warg sromowych
Jeśli uważasz że Twoje wargi sromowe są zbyt duże, odczuwasz dyskomfort nosząc obcisłe ubrania czy uprawiając sport – ten zabieg jest dla Ciebie.
Wargi sromowe mniejsze są fałdami skórnymi otaczającymi wejście do pochwy. Większość kobiet pragnie, by ich wargi sromowe mniejsze były ukryte pod wargami sromowe większymi. Jeśli u Ciebie dominują wargi sromowe mniejsze mamy do zaoferowania plastykę warg sromowych. W niektórych przypadkach kobietom z dużymi wargami sromowymi może towarzyszyć ból w trakcie stosunków płciowych. Jest to problem stosunkowo częsty. U wielu kobiet powiększenie warg sromowych mniejszych wynika z uwarunkowań genetycznych, natomiast w pozostałej grupie pacjentek ich deformacja jest wynikiem uszkodzeń, głównie poporodowych lub może być związana z fizjologicznym procesem starzenia się tej okolicy ciała. Labioplastyka czyli plastyka warg sromowych jest więc jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w zakresie ginekologii estetycznej.
Operacja plastyczna pomniejszająca objętość pochwy
Jeśli zauważyłaś zmniejszoną satysfakcję podczas współżycia to jest to zabieg dla Ciebie.
Nowością w wykonywaniu zabiegów zmniejszających objętość pochwy są nici Happy Lift (Vaginal Narrow). Zapraszamy do lektury odrębnego artykułu na ten temat: czytaj więcej
Operacja plastyczna powiększająca objętość pochwy
Jeśli stwierdzasz problemy z rozpoczęciem współżycia oraz ból podczas stosunku, to jest to zabieg dla Ciebie.
Usunięcie zmian skórnych
Zmiany skórne pojawiające się w okolicy sromu należy wyciąć i oddać do badania histopatologicznego, gdzie pod mikroskopem lekarz oceni czy jest to zmiana łagodna czy też złośliwa. Należy zwrócić szczególną uwagę na zmiany skórne które krwawią, swędzą, dają poczucie dyskomfortu zwłaszcza gdy ich wygląd ulega zmianie. Szczególną formą zmian skórnych sromu są kłykciny kończyste, które są jednym z objawów zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego. Leczenie chirurgiczne kłykcin daje bardzo dobre efekty estetyczne.
Operacja i okres pooperacyjny
Po zabiegu pacjentka może po kilku dniach wrócić do pełnej aktywności ruchowej a po ok. 4 tygodniach do aktywności seksualnej. Ryzyko powikłań jest niewielkie, może obejmować: krwawienie, zakażenie lub powikłania anestezjologiczne.
Rekonstrukcja błony dziewiczej
W niektórych społecznościach kulturowych i religijnych istotną rzeczą jest zachowanie błony dziewiczej. Chirurgia plastyczna w ginekologii umożliwia odtworzenie błony dziewiczej.
Każda decyzja o zabiegu chirurgicznym musi być podjęta przez kobietę samodzielnie po konsultacji z lekarzem ginekologiem.
Więcej na ten temat możecie Państwo przeczytać w wywiadzie Kierownika Medycznego KAAR-MED dr. Kariny Papikian dla czasopisma “Miasto Kobiet”: “Ginekologia plastyczna bez tabu”.
Życzymy przyjemnej lektury!