Żaneta Płosa

thumbnail_żaneta płosa

Nazywam się Żaneta Płosa. Jestem psycholożką i psychotraumatolożką.

W mojej pracy priorytetem jest przestrzeganie zasad etyki zawodowej, co zapewnia dyskrecję, ale również szacunek i akceptację dla każdej osoby, bez względu na wiek, tożsamość płciową czy orientację seksualną. Dążę do stworzenia bezpiecznej atmosfery, w której uczciwość, akceptacja i otwartość w komunikacji są kluczowe.

Specjalizuję się w pracy ze starszymi dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi, co przynosi mi ogromną satysfakcję. Wspieram także rodziców w rozwijaniu ich kompetencji wychowawczych.

Zajmuję się wsparciem osób doświadczających kryzysów, obniżonego nastroju, depresji, samookaleczeń, objawów lękowych, fobii społecznej, problemów z samooceną, skutków traumy relacyjnej. Specjalizuję się również w diagnozowaniu ADHD u dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Wspólnie z młodymi dorosłymi tworzę genogramy i analizuję skrypty rodzinne.

Prowadzę poradnictwo psychologiczne, interwencję kryzysową i terapię psychologiczną, głównie w oparciu o techniki poznawczo-behawioralne, terapię schematów i ujęcie systemowe.

  • · Uniwersytet Łódzki: Psychologia , specjalność: Psychologia Rodziny
  • · Wyższa Szkoła Biznesu – National Louis University: Studia podyplomowe z Psychotraumatologii.