pon-pt08:00-21:00sobota08:00-14:00ZADZWOŃ DO NAS+48 509 107 405 | +48 22 823 04 52

Usługi

Uroginekologia


Bardzo prosimy o odpowiedź na poniżej przedstawione pytania. Pozwolą one prawidłowo zdiagnozować często występujące u kobiet dolegliwości , objawiające się nietrzymaniem moczu. Wynikają one najczęściej z obniżenia narządu rodnego. Schorzenia te nie prowadzą do śmiertelnych powikłań, ale zdecydowanie obniżają jakość życia. Mogą powodować dysfunkcje seksualne oraz zwiększyć ryzyko infekcji dróg moczowych, dlatego tych zaburzeń statyki narządu rodnego nie powinno się bagatelizować.

Problemy zaburzeń funkcji mięśni dna miednicy mogą wystąpić u Pań w każdym wieku. Nierzadko dotyczą one również młodych, aktywnych zawodowo i uprawiających sport kobiet.

  1. Czy odczuwasz lęk związany z niekontrolowanym wyciekiem moczu?
  2. Martwisz się, że nie będzie w stanie dotrzeć do toalety na czas?
  3. Obawiasz się Pani kaszlu/kichania?
  4. Czy będąc w nowym miejscu zastanawiasz się gdzie jest toaleta?
  5. Czy zdarza Ci się ograniczać wypijane płyny z uwagi na nietrzymanie moczu?
  6. Czy podczas aktywności fizycznej ( biegania, skakania na trampolinie ) obawiasz się, niekontrolowanego oddawania moczu?
  7. Czy masz uczucie ciała obcego w okolicy krocza i pochwy?

Jeśli na któreś z pytań  odpowiedziałaś twierdząco, to sugerujemy kontakt z naszą Poradnią Uroginekologiczną. Lekarze ocenią stopień zaawansowania nietrzymania moczu i zaproponują leczenie zachowawcze lub operacyjne dobrane indywidualnie do możliwości leczenia danego schorzenia oraz do Twoich potrzeb i oczekiwań.

Zapraszamy na konsultację w Poliklinice „KAAR-MED”


Nasi lekarzemgr Małgorzata Maron-Sadowska


Copyright by KAAR-MED 2021. All rights reserved.