pon-pt08:00-21:00sobota08:00-14:00ZADZWOŃ DO NAS+48 509 107 405 | +48 22 823 04 52

Usługi

Położna środowiskowa


Na życzenie pacjentki proponujemy domowe wizyty patronażowe dla matki i noworodka.
W Poliklinice KAAR-MED przyjmuje również lekarz-neonatolog.

Na początku spotkania sprawdza stan zdrowia dziecka i mamy. W przypadku porodu naturalnego sprawdzi jak goi się krocze – jest to ważne szczególnie, gdy mama miała nacięcie, jeśli Pacjentka miała cesarskie cięcie obejrzy ranę. Położna sprawdzi również czy krwawienie połogowe jest w normie i jak przebiega obkurczanie się macicy.

U maluszka sprawdzi ciemiączka, określi stopień gojenia się pępuszka i przemyje ranę. Oceni kolor skóry, a także rozwój psychomotoryczny noworodka, poprzez sprawdzenie jego odruchów neurologicznych.
Jeśli mama karmi naturalnie, położna oceni technikę i poprawność karmienia. Sprawdzi czy odpowiednio trzymasz dziecko i czy maluch prawidłowo ssie. Przy okazji oceni stan piersi i ewentualnie skoryguje sposób karmienia.

Dodatkowo położna oceni umiejętności rodziców. Odpowie również na wszystkie pytania rodziców dotyczące problemów związanych z opieką nad maluchem oraz ze stanami towarzyszącymi mamie w połogu.

Wizyta patronażowa położnej zwykle trwa około godziny, ale bywa, że jest dwa razy dłuższa. Położna w tym czasie udziela wsparcia i pomocy świeżo upieczonej mamie.

W celu umówienia wizyty patronażowej, zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Copyright by KAAR-MED 2021. All rights reserved.