pon-pt08:00-21:00sobota08:00-14:00ZADZWOŃ DO NAS+48 509 107 405 | +48 22 823 04 52

Usługi

Rehabilitacja


Statystyki są niepokojące – większość dzieci i młodych osób ma wady postawy. Jest to w ostatnich latach najczęściej brzmiąca diagnoza dla tej grupy wiekowej. Przyczyną wad postawy jest głównie mała aktywność ruchowa, przeciążenie pleców ciężkimi plecakami oraz długi czas spędzony przed ekranem komputera.

Akademia Kangur-  gimnastyka korekcyjna oraz rozwój motoryczny dzieci

Zajęcia grupowej gimnastyki korekcyjnej dla dzieci mają charakter zabawowy i prowadzone są:

  • w szkołach podstawowych
  • w przedszkolach

Każde dziecko zostaje poddane badaniu Fizjoterapeutycznemu wg metody Kasperczyka, pozwalające na indywidualne podejście w wykonywaniu ćwiczeń w danej grupie ćwiczącej. Rodzice otrzymują wynik z badania wraz z ewentualnymi zaleceniami leczenia dziecka oraz zestawem ćwiczeń do wykonywania w domu. Badanie ukierunkowane jest na ocenę postawy ciała w płaszczyźnie czołowej (przód/tył) oraz strzałkowej (bocznej) i sprawdzenia nieprawidłowości w ustawieniu:

  • Głowy
  • Barków
  • Łopatek
  • Klatki piersiowej
  • Brzucha
  • Krzywizn kręgosłupa
  • Kolan
  • Stóp

W badaniu oglądowym stwierdzamy najczęściej następujące wady t.j.: zgarbiona postawa, okrągłe plecy, odstające łopatki, wystające pośladki i brzuch, boczne skrzywienia kręgosłupa (skolioza), odchylenie ciała w jedną stronę, koślawe i szpotawe kolana, płaskostopie.

Autorski program ćwiczeń opracowany przez naszą wykwalifikowaną kadrę fizjoterapeutów, opiera się na odpowiednim doborze metod i ćwiczeń prowadzonych w atrakcyjnej dla dzieci formie zabawowej, pozwalających na osiągnięcie najlepszych efektów profilaktycznych i terapeutycznych przy regularnym uczęszczaniu na zajęcia.

Celem naszej Akademii Kangur jest skorygowanie istniejących zaburzeń statyki ciała i wyrobienia u dzieci nawyku prawidłowej postawy. Dodatkowo ma za zadanie wzmocnienie mięśni odpowiedzialnych za postawę, głównie mięśni grzbietu i brzucha, stabilizujących kręgosłup i tułów. Gimnastyka korekcyjna pozwala również na zapobieganie powstawaniu wad kończyn dolnych, tj. płaskostopie, koślawe i szpotawe kolana. Dzieci podczas ćwiczeń rozwijają również funkcje motoryczne, ważne w prawidłowym funkcjonowaniu i rozwoju dziecka, tj.: siła, ruchomość stawów, koordynacja, szybkość i równowaga.

Indywidualne zajęcia gimnastyki korekcyjnej

Terapia indywidualna stosowana jest przy stwierdzonych i często utrwalonych wadach postawy, dobór ćwiczeń dostosowany jest do uczestnika zajęć na podstawie wyniku badania fizjoterapeutycznego.

Nie zapominamy jednak o tym, że pracujemy z dziećmi i nasze ćwiczenia prowadzimy w formie zabaw, dostosowanych do wieku dziecka- czas ich trwania to 30 minut. Ćwiczenia indywidualne mogą być prowadzone: za zgodą dyrekcji na terenie szkoły lub przedszkola (przed lub po zajęciach grupowych), w domu uczestnika lub w sali ćwiczeń Zakładu Medycznego Kaar-Med Sp. z o.o. przy ul. Przemyskiej 11A na warszawskiej Ochocie.

Zainteresowanych rodziców zapraszamy do odwiedzenia naszej  strony www.gimnastykakorekcyjna.warszawa.pl

oraz kontaktu pod numerem: 530 583 293


Nasi lekarzemgr Małgorzata Maron-Sadowska


Copyright by KAAR-MED 2021. All rights reserved.